Polecam

Domowa strefa rekreacji na cały rok

Spis treści

Szukając alternatywy dla treningów w plenerze, najlepszym rozwiązaniem okazuje się przygotowanie domowej strefy rekreacji, w której znajdzie się miejsce zarówno na salę zabaw dla najmłodszych i siłownię dla pozostałych domowników. Najważniejszą rolę w tym projekcie, poza sportowym wyposażeniem powinna pełnić przede wszystkim gumowa nawierzchnia bezpieczna, posiadająca właściwości antypoślizgowe i amortyzujące, jednocześnie wspierająca utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa użytkowania.

Amortyzujące maty

Jeśli szukamy optymalnych i trwałych rozwiązań, najlepszą propozycją będą ażurowe maty przerostowe, powstałe z granulatu gumowego powierzchnie, posiadające właściwości amortyzujące. Charakteryzujący je współczynnik urazu głowy HIC, zapewnia bezpieczeństwo upadków z wysokości do 3,0 metrów, a więc z niemal każdej, standardowej huśtawki, czy zjeżdżalni, którą zechcemy umieścić w naszej sali zabaw. Jednocześnie jest to jedna z najbardziej ekonomicznych propozycji, dostępnych na rynku.

Niepowtarzalna aranżacja strefy

O wiele większy potencjał praktyczny, ale i estetyczny zyskujemy natomiast decydując się na zastosowanie klasycznych, gumowych nawierzchni bezpiecznych takich, jak specjalnie dedykowane gumowe maty lub płyty na plac zabaw, czy nawierzchnie wylewane. Zastosowanie odpowiedniego podłoża na plac zabaw nie tylko zagwarantuje asekurację ewentualnych upadków, ale też pozwoli na uzyskanie dużo większego potencjału estetycznego. W tę nawierzchnię z powodzeniem również wkomponujemy dwu i trójwymiarowe elementy sensoryczne, wspierające prawidłowy rozwój najmłodszych. Gumowa nawierzchnia bezpieczna doskonale sprawdzi się na całej powierzchni domowej strefy rekreacyjnej, zarówno w sali zabaw dla dzieci jak i w strefie rekreacji.

Fachowa porada w cenie

Wybierając określony rodzaj nawierzchni, warto szczególną uwagę zwrócić na ukształtowanie terenu, na którym ją zastosujemy. Bezpieczne nawierzchnie gumowe możemy przycinać w niezbędne formy, zwyczajnym nożykiem do tapet, co zdecydowanie ułatwia ich montaż. Dzięki temu również możemy je układać według własnej koncepcji. Dlatego przed podjęciem decyzji, warto zasięgnąć porady doświadczonego producenta, który zaproponuje nam najlepsze rozwiązania. Profesjonalną pomoc uzyskamy na pewno w firmie Flexizone, która poza wysokiej jakości nawierzchniami, oferuje właśnie opiekę doradczą w całym procesie realizacji zlecenia.

Powiązane artykuły