Polecam

Przydomowa siłownia

Spis treści

Do tego, że aktywność fizyczna zwłaszcza ta na świeżym powietrzu, jest kluczem do zdrowia nie trzeba już chyba nikogo przekonywać. Nie zawsze jednak mamy ochotę na dalekie spacery, czy jogging za miastem. Czasami po prostu chcemy trochę poćwiczyć w ogrodzie, aby rozciągnąć mięśnie i utrzymać kondycję. W takich chwilach najlepiej skorzystać z możliwości jakie nam daje przydomowa siłownia zewnętrzna.

Strefa sportu na miarę

Dodatkowym atutem posiadania własnej ogrodowej siłowni, poza jej bliską lokalizacją, jest wyposażenie, które możemy samodzielnie wybrać biorąc pod uwagę wyłącznie nasze indywidualne wymagania. Jeśli zdecydujemy się przy tym na wybór nawierzchni bezpiecznej np. płyt gumowych na taras, które świetnie sprawdzają się w takich okolicznościach, możemy naszą strefę sportu z powodzeniem dostosować do istniejącej już infrastruktury. Nawierzchnie gumowe produkowane są bowiem w 24 opcjach kolorystycznych dostępnych w palecie RAL. Można też nanieść na ich powierzchnię każdy, nawet wielobarwny motyw graficzny, zaproponowany przez samych użytkowników. Dzięki temu nie tylko nasza siłownia może zyskać niepowtarzalny klimat, ale też bardzo łatwo wpasujemy ją kolorystycznie w przestrzeń ogrodu.

Zdrowo i bezpiecznie

Skupiając się na estetyce, należy jednocześnie pamiętać o bezpieczeństwie użytkowania. Zarówno płyty jak i maty gumowe na taras nadadzą naszej posadzce elastyczności i właściwości amortyzujących, niezbędnych podczas uderzenia czy upadków. W zależności od wymagań każdego miejsca w strefie należy wybierać nawierzchnię o odpowiednio wysokim współczynniku HIC, określającym górną granicę wysokości upadku z określonego sprzętu, dla której dobrana posadzka, powinna zapewnić amortyzację uderzenia i zminimalizować zagrożenie powstania kontuzji. Przykładowo powierzchnia w bezpośredniej okolicy sprzętów do ćwiczeń, czy drabinek rehabilitacyjnych wymagać będzie wyższego współczynnika niż pozostała przestrzeń.

Na każdą porę roku

Nawierzchnie gumowe posiadają też wiele innych zalet mających istotne znaczenie w użytkowaniu siłowni. Są odporne na wgniecenia, co oznacza że możemy postawić na nich ciężki sprzęt sportowy bez obawy, że po przestawieniu pojawią się nieestetyczne zagłębienia. Nawierzchnie te są też wodoprzepuszczalne, co sprawia że woda nie utrzymuje się na ich powierzchni. Ponadto w miejscach zewnętrznego użytkowania, z założenia stosuje się płyty gumowe antypoślizgowe, dzięki którym można korzystać z siłowni o każdej porze roku, a także podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Powiązane artykuły